Bireysel Şifa Meditasyonu

 

SİZE ÖZEL ŞİFA MEDİTASYONU İLE ŞİFALANMA YOLUNDA KENDİNİZİ DESTEKLEYİN!

Şifa meditasyonu, bedenin kendi kendini şifalandırma kuvvetine odaklaması için tasarlanmış bir rehberli meditasyon pratiğidir. Şikayetin olduğu bölgeye yoğunlaşılarak yapılan, rehber eğitmenin kişi için özel olarak seçtiği kelimeler ve imgelerle hazırladığı, kişiye özel meditasyonların yanı sıra, mindfulness temelli stres azaltma programının temel meditasyonlarını rehber eğitmenle birlikte yapma temeline dayanır.     

Bireysel randevu ile buluşma sağlanır. Randevudan önce yapılan telefon görüşmesinde katılımcı, rehberle bedensel rahatsızlıkları, sıkıntıları veya şikayetleriyle ilgili hikayesini paylaşır. Rehber eğitmen, kişinin şifa meditasyonlarını alabileceğine kanaat getirirse, mail yoluyla katılım soruları ve katılımcının hikayesini paylaştığı bir form doldurulur. Rehber, katılımcının rahatsızlığı olan bölgeye yönelik bir meditasyon hazırlar. Katılımcı randevuya geldiğinde kendisi için hazırlanan meditasyonu  rehberle birlikte yapar. Nasıl hissettiği, nasıl yoğunlaştığı, nelere dikkat edeceği gibi konular üzerinde sohbet edilir. Randevunun ardından meditasyon kaydı katılımcıya mail yoluyla gönderilir. Kişinin özel hayatında zaman ayırarak; kendi durumuna özel bu meditasyon kaydını dinlemesi istenir. Bir hafta boyunca bu meditasyonun kişi tarafından yapılmasının ve meditasyon yapmaya alışılmasının ardından, bir sonraki randevuda rehber eğitmenle duygular, düşünceler ve bedensel hislerle ilgili görüşmeler yapılır.  Ardından rehber eğitmen daha derin, daha uzun, daha odaklı meditasyonlar hazırlar ve katılımcı yeni randevuda yeni meditasyonunu yapar. Kaç randevu yapılacağı kişinin kendisine bağlı olsa da, en az 4, en fazla 8 randevuda, kişi kendi durumuna özel meditasyonları ve MBSR programının meditasyonlarını yapmış ve ses kayıtlarını edinmiş olur.

Yasal Bilgilendirme:

Şifa meditasyonlarının, her zaman, herkes için, kesin bir tedavi etme özelliğinin bulunmadığı, moral destek açısından destekleyici bir uygulama olduğu, kişiden kişiye değişen sonuçları olabileceği bilinmelidir.