Art Aware For Business

Rembrandt, De Staalmeesters (1662) – Kumaşçılar Loncası Temsilcileri

 

İş dünyasının kuralları belli. Yarışın tam ortasında, kaosun, stresin ve belirsizliklerin içinde, çevrede fırtınalar koparken, fırtınanın gözünde olmak; o sakin, durgun, dingin yerden, sarsılmaz bir özgüvenle karar verebilmek, korkulardan ve streslerden arınarak, yapılan işten zevk alarak, her alanda bireysel katkı sağlayarak gelişip büyümeyi sürekli kılabilmek; ne büyük bir lüks!
Çok uluslu şirketlerin çoktandır farkında olduğu Farkındalık Uygulamalarının yaratabileceği farklılıkları deneyimlemek olmazsa olmaz becerilerden artık.

Dolayısıyla eğitime yatırım yapan çoğu kurum çoktan temel Mindfulness Temelli Programları deneyimledi ancak ne kadar dönüştüler, ne kadar içselleştirebildiler, ne kadar yapma halinden çıkıp olma haline girebildiler?

Acaba vaat edilen değişimler, gündelik hayatta elle tutulur sonuçlar verdi mi? Bazıları için evet ama çoğu kişi için kurumsal bir eğitim olarak geçti gitti. Mindfulness eğitimlerini “kendini tanıma ve stresle baş edebilme” gibi kocaman -özünde doğru ama beklentiye girildiğinde doğası gereği mümkün olmayan- bir sonuca bağlamadan alabilmek, deneyimleyebilmek ve hatta isteyerek içselleştirebilmek mümkün mü?

Çalışanların zevkle katılabilecekleri, istekle düşünceleri, duyguları, hisleri üzerine konuşabilecekleri, hatta sonraki oturumları sanatsal ve kültürel doygunluk sebebiyle de sabırsızlıkla bekledikleri Mindfulness Temelli bir program var mı?

Art Aware For Business programları, fark etmeden farkındalığı içselleştirebilmeyi sağlayarak, olağanüstü sonuçlar alınan programlardır.

Art Aware – For Beginners, 2 saat süren kısa başlangıç ve tanıtım toplantısıdır.

Art Aware basic, 4 Hafta, haftada 1 gün 90 dakika toplam 6 saatlik bir programdır. Her oturumda farklı sanat yapıtlarıyla meditasyonlar ve her hafta farklı temalarla konu anlatımları vardır.

Art Aware For Ever, her hafta, haftada 1 gün, 1 saat süren 3 aylık periodlarla uygulanan online eğitim programlarından oluşur.

Her bir program birbirinden bağımsız olarak da deneyimlenebilir. Sonsuz içeriği sayesinde sürdürülebilir bir programdır ve bu nedenle çalışanlara uzun süreli, zarif bir psikolojik destek sağlaması nedeniyle de iş yerleri için kıymetli bir destek programıdır.