Stres Azaltma Eğitimleri

MBSR Eğitmeni

BİLGE BULUŞ

Bir Mindfulness eğitmeninin, bir öz geçmiş ya da kendini tanıtım yazısı yazmaya oturması başlı başına bir deneyimmiş meğer:)  Zihne üşüşen düşünceler ve yarattığı hislerin farkındalığıyla fazla detaylı bir yazı olursa, lütfen sizin için önemli yerleri okuyun ve varoluşun ekosunun hint müziğinde tek bir ton olarak arka planda sürekli duyulması gibi yazı arka planda kalsın…

43 yıllık hayat deneyimim Ankara’ da başladı. Müfredat kurbanı her Türk çocuğu gibi sıkıntılı geçen okul yaşamım sırasında, hayata dair merakım ailem sayesinde söndürülemedi.

Marmara Üniversitesi GSF Sinema Televizyon bölümünde okuduktan sonra her kendini arayan sanatçının geçtiği güzide sanat ortamı Türk televizyonlarına ve dizi piyasasına, bir gün bir sinema manifestosu yazacağım hayaliyle girdim. Bu alanda yönetmen olarak çalışmaya devam ediyorum. Ancak gündelik üretilen işlerin ne kadar geçici olduğunun ayırdına varmamla, kendime dönmeye başlamam aynı döneme denk geliyor galiba.

15 yıla yakın merakların, algıların ve gözlemlerin arayışı ile farklı öğretileri ve meditasyon tekniklerini deneyimlerken Transandantal Meditasyon yapmaya başladım. Richard Bartlett’in geliştirdiği Matrix Energetix uygulayıcısı oldum. Ardından Mindfulness pratiklerini hayata geçirmeye başladım. Çocuklar için düzenlediğim kendilerine, metinlere ve sanat eserlerine yakından bakmalarını sağlayan Yakından Bak! atölyelerinin ardından MBSR Minfulness Based Stress Reduction eğitimine başladım. İspanya’da bulunan Mindfulness Academy’de Eğitmenlik eğitimimi aldım.

Artık İstanbul’da düzenlediğim buluşmalarda ve online atölyelerde birlikte kendimizi öğrendiğimiz, her ana hak ettiği değeri verdiğimiz, birbirimizi besleyip büyüttüğümüz anları paylaşıyoruz..

Dersler Hakkında Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın